koktajl #2

Drugi dzień wyzwania koktajlowego wita mnie truskawkami i awocado. Dla wzmocnienia wartości odżywczych dorzuciłam natkę pietruszki oraz siemię lniane.

Tym razem koktajl na jogurcie, choć gdyby był na mleku byłby mniej gęsty.

 

koktajl#2

Tym razem „cudownym” składnikiem koktajlu jest awocado, które dla odmiany od papaji jest jednym z najbardziej kalorycznych owoców (ok 160 kcal w 100 g). Kaloryczność wynika z zawartości tłuszczu, którego jest tu bardzo dużo, ale jest to tłuszcz „dobry”.

Kwas oleinowy pomaga w obniżeniu poziomu cholesterolu oraz zapobiega nowotworom piersi i prostaty. Kwasy tłuszczowe chronią też nasze serce oraz regulują ciśnienie krwi.

Dodatkowo zdrowotne właściwości koktajlu podbija natka pietruszki, która pomaga usunąć toksyny z organizmu.

Jest moczopędna (szczególnie polecana na problemy z pęcherzem, nerkami i prostatą), pomaga w procesie trawienia oraz zawiera bardzo dużo witaminy C (jedna łyżka stołowa pietruszki zaspokaja dzienne zapotrzebowanie na witaminę C) oraz ma wiele innych cudownych właściwości.

koktajl#22

Na 2 porcje koktajlu potrzebujesz:

– 1 avocado (dojrzałe – czyli miękkie)
– ok 200 g truskawek
– kilka łodyżek natki pietruszki
– ok 200 g jogurtu naturalnego (najlepiej bez mleka w proszku) lub mleka
– 2 łyżeczki siemienia lnianego

Przygotowanie:

Awocado natnij dookoła nożem. Rozdziel dwie połówki, wyjmij pestkę oraz wydrąż owoc ze skórki. Truskawki pozbaw szypułek, pietruszkę posiekaj na mniejsze części (skróci to czas blendowania).

Wszystkie składniki zmiksuj na gładki koktajl.

Koktajl jest bardzo sycący dzięki awocado i jogurtowi. Po jego zjedzeniu (u mnie był tak gęsty, że jadłam go łyżką) nie miałam już miejsca na nic innego. Pyszne śniadanie!

Smacznego!

Reklamy