Najprzystojniejsi bohaterowie „Gry o tron”

Doczekał się świat 5 serii kultowego serialu „Gra o tron”. Ten szczęśliwy dzień nastał w moje 30 – urodziny (tak jak Światowy Dzień Czekolady). Przypadek? Nie sadzę!

W dniu premiery do sieci wyciekło 4 (lub 6) pierwszych odcinków. Podobno przypadkowo, za sprawą recenzentów.

A może twórcy skorzystali z modelu dystrybucji innego serialu MYST-SEE „House of cards” (po polski ten tytuł brzmi fatalnie), gdzie to jednego dnia widzowie mogli obejrzeć wszystkie odcinki serii. Pół świata siedziało i oglądało perypetie Państwa Underwood’ów.

Ja jestem jeszcze przed pierwszym odcinkiem, więc proszę bez spoilerów.

W oczekiwaniu na serial przygotowałam bardzo subiektywny ranking najprzystojniejszych bohaterów „Gry o tron”.

 

1. Khal Drogo!

khal

Khal Drogo zdobył me serce od razu. Powaliły mnie jego ramiona, duża głowa i  pierwotny romantyzm. Au!!!!!

Mąż białowłosej Khaleesi, która bała się go, ale potem otoczył ją subtelnością i każdy zazdrościł jej takiego faceta!

Dla niego zjadła nawet serce konia! (które tak na prawdę było masą z żelek).

Zamordowany w pierwszej serii. Porzuciłam oglądanie na znak protestu. Zwyciężyła jednak ciekawość i powróciłam do oglądania po 2 dniach mając Kalusia w pamięci i sercu!

Czy wiesz, że w 2012 r.imieniem Khaleesi  nazwano 150 dziewczynek w USA?

 

2. Jon Snow

jon

Bękart wychowany przez ojca, ale odtrącony przez macochę uciekła na Mur. Jako młodziak, nie znający życia deklaruje swe życie służbie i celibatowi. Szczęścia zaznaje w ramionach rudowłosej Ygritte (doskonały przykład na to, że to kobiety wybierają mężczyzn, którym dadzą się zdobyć). Panowie najniebezpieczniejsza jest zdradzona kobieta. Ygritte próbuje go zabić, jednak sama od strzały umiera w ramionach ukochanego. Chlip chlip.

„You know nothing Jon Snow”

 

3. Gendry

gendry

Bękarci syn króla Roberta Baratheona. Kowal (bardzo kowalsko zbudowany), pomaga Aryi wrócić do domu po tym jak ta ucieka z Królewskiej Przystani po zamordowaniu ojca _ Neda Starka (jednego z głównych bohaterów na początku sagi może zamordować tylko R.R. Martin). Podróżuje z Ary-ą i Gorącą Bułką  (i jeszcze kimś?) do Nocnej Straży na Murze, w pewnym momencie odłącza się od grupy.

Liczyłam, że będzie chłopakiem Aryi, ale jak się okazało potem woli starsze kobiety. Widzkom objawia się ponownie w scenie łóżkowej z „Czerwoną Wiedźmą” , która uwodzi go. Trzeba przyznać, że Gendry nie opiera się jakoś strasznie.

 

4. Robb Stark

robb

Syn Neda. Bardzo odważny, jako młodzieniec podejmuje się połączenia rozbitego Królestwa i pomszczenia ojca. Ładny chłopiec niestety dla mnie zbyt mdły choć zyskuje, gdy bierze za wbrew ustaleniom „odgórnym” za żonę pielęgniarkę – Jane Westling, która się nim opiekowała. Zrywając tym samym umowę  ożenku Robba z córką sojusznika.

Z tego właśnie powodu na rozkaz niedoszłego teścia ginie on, jego żona, matka i trochę znajomych. Ale co tam! Miłość jest naważniejsza!

Czy wiesz, że Oona Chaplin (grająca Jane) jest wnuczką Charliego Chaplina?

 

5. Tyrion Lannister – moja ulubiona postać!

tyrion

Karzeł. W połowie sagi zostaje ranny i traci pół nosa. Urzeka inteligencją, poczuciem humoru i trafnym komentowaniem rzeczywistości.

Z sympatii do bohatera włączam go do rankingu 🙂

Czy wiesz, że Peter Dinklage (grający Tyriona) jest wegetarianinem i każde mięso, które spożywa w serialu jest sztuczne?

Dziewczyny oglądacie? Kto jest waszym faworytem?

 

Reklamy