Ładnie podziękuj

Strażacka remiza, bigos i bimber to relikty minionej epoki weselnej (chyba, że para młoda przyjmuje motyw „PRL-u”). Bywając na weselach jako dziecko ( a bywało się, bywało!) nie pamiętam, aby para młoda żegnała swoich gości czymkolwiek poza uściskiem dłoni i wydaniem okryć wierzchnich 🙂

Dziś podarunki dla gości są coraz bardziej popularne, co cieszy nie tylko gości, ale i mnie 🙂
Portale z poradami ślubnymi prześcigają się w pomysłach na coraz wymyślniejsze podarunki. Najczęściej są to słodkości, które przybierają coraz wymyślniejsze formy, smaki i przekazy.

Skąd tradycja bombonier?

Zwyczaj ten narodził się we Włoszech. Nazwa jednak powstała na dworze króla Ludwika XIV, który zaproszonym gościom wręczał słodkie upominki – „bombonierre” (bon bon oznacza cukierek). Alternatywą był drobne podarunki z kości słoniowej, platyny, a wśród nich kostka cukru – jako produkt luksusowy.

Współcześnie włoskie pary młode wręczają gościom lukrowane migdały „z przesłaniem”. Słodko-gorzkie połączenie smaków ma być metaforą rozpoczynającego się życia pary młodej. Migdałów powinno być 5, które symbolizują kolejno: szczęście, zdrowie, długowieczność, liczne potomstwo i bogactwo.

Prezenty dla gości można wręczyć po zabawie, przy pożegnaniu gości weselnych. O rozdanie ich można poprosić również świadków lub zaprzyjaźnione dzieci. Najczęściej jednak ustawia się je obok nakrycia każdego z gości.

Warto dołączyć krótki bilecik, z datą ślubu i podziękowaniem za udział w tym szczególnym dniu. Słodkości warto dostosować do kolorystyki lub „tematu przewodniego” wesela. Choćby była to wstążeczka dołączona do pudełeczka.

Jakie podarunki lubią dawać i otrzymywać Polacy?

Zdecydowanie słodkie i urocze. To proste. Najfajniej jak nie tylko ucieszą oko, ale i podniebienie. Poniżej kilka propozycja babeczek z dekoracjami z lukru plastycznego.

just121

just111

just18

just17

just15

just14

just13

just10

just8

just5

just4

just2
Sweetshoop-owy ranking weselnych podarunków dla miłych gości i jeszcze więcej inspiracji:

1/ cupcakes piękne, słodkie, urocze, spersonalizowane – według gustów i marzeń

2/ ciasteczka nie mniej interesujące ,  nawet imienne lub kompletnie odjechane

3/ zdobywające coraz większą popularność – kolorowe makaroniki w kolorowych pudełeczkach (już wkrótce na blogu)

4/ trufelki hand-made

trufelki-4szt

Oto kilka moich pomysłów do inspiracji lub zamówienia 🙂 Zapraszam!

Reklamy