Przyjaciel, czyli kto?

amy-plakat-pl

Jestem po „Amy” (dokument o życiu  Amy Winehouse, „AMY”, 2015).

Zaraz „po” byłam nieco tąpnięta.

Film wywołał we mnie wielki smutek i zadumę. Oto historia dziewczyny, która pod wpływem i przy udziale kilku osób stacza się na dno, aby w końcu z tego dna zniknąć.

Film pokazuje jak dziewczyna staje się gwiazdą, ale przede wszystkim jak bardzo pragnie miłości.

Reżyser wydał wyrok i całą winą obciąża ojca Amy, który najpierw zniknął z jej życia, aby pojawić się i rozgościć ponownie jak pojawiła się sława i pieniądze w życiu córki.

Drugim czarnym charakterem jest chłopak, a potem mąż wokalistki. Black jest imprezowiczem, czerpiącym z życia pełnymi garściami. Nieszczęśliwie czerpał też ze swojej żony.

Po podpisaniu pierwszego kontraktu płytowego Amy wynajęła mieszkanie wraz z jedną ze swoich przyjaciółek. Jak podkreśliły w filmie zaopiekowały się sobą, każda pochodziła z rozbitej i problemowej rodziny.

Przyjaciółki starały się być blisko niej nawet wtedy gdy ona była bardzo daleko. Stały się „pogotowiem ratunkowym”, gdy sytuacje przybierały beznadziejny obrót.

Jestem jak najdalsza od usprawiedliwiania bohaterki i obwiniania kogoś za jej śmierć. Każdy swoim życiem kieruje i je kształtuje. Wybiera też i otacza się ludźmi, którzy mają pozytywny lub destrukcyjny wpływ na nasze życie. Bywa jednak trudno ocenić to jest tym kto buduje Nasz świat a kto go rujnuje.

Dało mi to do myślenia.

 


Wszystkie zdjęcia zrobione przez bosko utalentowaną Pikolinę połowę duetu bloga zudit.pl, a na zdjęciach ze mną jej druga połowa – Judyta.
Pierwszy raz ujrzałam je wtedy na żywo. Dziewczyny dziękuję za to oraz kolejne spotkania. I za zdjęcia!
To był początek pięknej znajomości – zaklikało.

IMG_3778 (Kopiowanie)

jpg3 (Kopiowanie)Umówmy się, że po wypiciu łyka kawy zastanawiam się nad postawionym poniżej pytaniem.

 

Skąd tylko wiedzieć kto jest kim?

Przyjaciel, czyli kto?

1. Obdarzy przyjaźnią

To wielkie i niespotykane szczęście spotkać kogoś, kto będzie obok Ciebie na dobre i na złe. Będzie dobrze życzył, nie zapomni o Tobie, pomoże w problemach, nie obrazi się za sukces.

LUB

Znienawidzi jak nikt inny

Kobiety są pamiętliwe. Jak ktoś im podpadnie to jest duża szansa, że pozostanie w niełasce na wiele lat albo i do jego końca. Tak już jest. Nie umiem wytłumaczyć dlaczego.

IMG_3821 (Kopiowanie)

2. Będzie pro-rozwojowa

Przyjaciółka poza ploteczkami i zakupami powinna też mobilizować do zmiany i samorozwoju. Jeśli druga strona permanentnie narzeka na pracę, to poza wspólnymi planami tortur na szefie przyjaciółka niech Cię zmobilizuje do działania.

Pozbaw narzekającą argumentów „na nie” i pomóż jej w zmianie życia.

LUB

Skorzysta z darmowej terapii indywidualnej

Wykorzysta Cię, aby podbudować swoje ego. Będzie ogrzewała się podziwem w Twoich oczach podczas opowieści o podwyżkach, kolejnych wyjazdach służbowych czy sukcesach dzieci. Potem podziękuje za kawę i wróci do domu. Nie zauważy, że Ty też uczestniczyłaś w tej rozmowie.

IMG_3833 (Kopiowanie)

3. Nie wkurza się gdy chcesz żyć inaczej

Macie inne oczekiwania i potrzeby. I to jest ok.

Dobry związek (czy to miłosny czy przyjacielski) nie opiera się na klonowaniu. Każdy uczestnik relacji jest indywidualnym człowiekiem. Ma prawo do swoich marzeń i planów. Dzięki temu możemy się od siebie wiele nauczyć i spojrzeć na świat z innej perspektywy.

Zakładanie rodziny, rodzące się dzieci, dysproporcje w zarobkach mogą stanowić problem. Sama miałam problem z rodzącymi się u przyjaciół dziećmi. Wydawało mi się, że już wszystko stracone i świat się skończył. Z niektórymi się skończył. Taka karma.

LUB

Odejdzie w niepamięć

Drobny rozdźwięk w Waszych życiach powoduje kompletny rozpad relacji. Jeśli tak się dzieje a Wy nie tęsknicie, nie chcecie „dać rady” to chyba nic z tego nie będzie.

IMG_3839 (Kopiowanie)

4. Powie gdy masz coś w zębach

Tylko prawdziwie bliski człowiek powie, gdy masz szpinak w zębach lub liść na głowie.

LUB

Ucieszy się z nadwagi

Będzie się cieszyła gdy przybędzie Ci kilka centymetrów, a ona ma mniejszy rozmiar od Ciebie. Tak, w tak straszny sposób potrafimy sobie poprawić humor.

IMG_3838 (Kopiowanie)

5. Zatańczy i pomodli się

Przyjaciel to ktoś, kto jest obok Ciebie w każdej sytuacji. Gdy jest super i do dupy. Gdy jesteś piękna i fit, a potem powyciągana i mniej stylowa. Potańczy, upije się a potem razem padniecie na kolana.

Będzie towarzyszem życia, a nie tylko przyjemności.

Mam to szczęście, że mam kilka takich osób obok siebie, a Ty?

IMG_3901 (Kopiowanie)

 

Reklamy