Jak dotrwać do świąt w zdrowiu psychicznym?

luz

Jeszcze w zeszłym roku goniłam, szalałam, biegałam i wnerwiałam się. Czasu coraz mniej, święta za pasem, dużo spraw do zaplanowania i wykonania. Plan dnia wypełniony co do minuty. Uff udało się! Ze wszystkim zdążyłam!

Teraz jeszcze przeżyć rodzinne świętowanie i wszystko wróci do normy.

Padam na nos, chcę wracać do pracy!

W tym roku przeżyję to inaczej:

 1. Swoje przygotowania do świąt rozpocznę od wyluzowania się. Pójdę na spacer, wyśpię się i wypiję pyszną kawę. Wielkanoc to wiosna, a wiosna jest boska.
 2. Wolne chwile przed – świąteczne poświęcę na dekorację wielkanocnych ciasteczek wyciętych moimi pięknymi foremkami a nie na szaleńczym myciu okien, odsuwaniu szaf, polerowaniu podłóg i szlifowaniu luster.
  foremki
 3. Pierwszym (być może ostatnim) porządkowym postanowieniem jest odszorowanie moich skarbów upolowanych na giełdzie staroci (czyż nie wspaniałe?). Porządki nie zając. No chyba, że zając wielkanocny 🙂gielda_staroci
 4. Nie wyślę maili, sms-ów ani mms-ów. Do bliskich wyślę realne kartki świąteczne. Zadzwonię do przyjaciółki, spotkam się z siostrą i pójdę na koncert.
 5. Zadbam o najbliższych. Już od wielu lat z mamą i siostra podzieliłyśmy się w kwestii przygotowania potraw. Ja aranżuję i zapełniam stół słodki, dziewczyny ten „właściwy”. Przygotuję słodkości i udekoruję je tak samo pięknie jak te dla innych.

  Często „odświętną zastawę” czy wyjątkowe produkty zostawiamy na odwiedziny gości, natomiast pomijamy domowników. A przecież to oni powinny być dla Nas najważniejsi i warci wszystkiego co najlepsze.

  Tak całkiem przy okazji polecam babeczki i mazureczki białostockie 🙂 Na zamówienia czekam jeszcze do 27.03.2015.
  wielkanoc

 6. Zakupy przed – świąteczne zrobię wcześniej, nie narażę mojego męża na coroczne nerwowe pokrzykiwanie „a o groszku jak zwykle zapomniałeś PRAWDA?”.
 7. Zakupy będę robiła ze szczegółową listą, aby kupić dokładnie tyle ile potrzebuję. Nie dam się nabrać promocjom, „super okazjom” i „wyjątkowym rabatom”. Nie wezmę karty, na którą będę naklejała nalepki, nie będę zbierała punktów i nie wymienię ich na paczkę herbaty i nie podam swojego kodu pocztowego w kasie.
 8. Zaplanuję świąteczną wycieczkę po lesie/spotkanie ze znajomymi/fajny film/……………. – jeszcze nie wiem, ale będzie to na pewno coś przyjemnego.

I takich świąt nie mogę się już doczekać! A jak u Was przygotowania? 🙂

ciastka_jajka3

Reklamy