One Day Restaurant w stylu amerykańskim

Zanim przeczytasz włącz The Drifters – Stand by Me

Było wszystko co zostało zapisane”…Muzyka Jerry Lee Lewis’a, Neil’a Sedaki, w tle ryk silników różowych Cadillac’ów, a na talerzach nie mniej amerykańskie smakołyki…”. Nawet strojami dopasowałyśmy się do epoki.

Nasz One Day Restaurant American Style rozpoczęłyśmy od warsztatów dekorowania amerykańskich muffinek – powstały ciasteczkowe potowry, motylki i misie. Dzieciaki wyjadały cukrowe posypki ale z kolorowymi paluszkami dzielnie dekorowały.

16 18 22 21 13 23Sylwia zapewniła dzieciom dostawę waty cukrowej 😉

11 2
W samo południe otworzone zostały drzwi Kawiarnio – Księgarnio „Spółdzielnia”
w Białymstoku, gdzie witał spragnionych amerykańskich smaków, wystylizowany bar.

5 4Rozpoczęła się biesiada smaków. Moje propozycje to brownie dulce de leche, blondie z migdałami i białą czekoladą, moja najukochańsze na świecie ciasteczka z masłem orzechowym i czekoladą, sernik nowojorski, upside-down cake z ananasem i mini szarlotki.

IMG_6307 IMG_6305 IMG_6304 IMG_6303 IMG_6302 IMG_6306Sylwia i Dominika przygotowały takie cuda, że nie wiadomo było za co się w pierwszej kolejności łapać 😉

IMG_6320   IMG_6313  IMG_6298  15jpgDo późnych godzin wieczornych drzwi kawiarni nie zamykały się. Odwiedziło nas wielu przyjaciół, znajomych, rodzina ale przede wszystkim pasjonatów dobrego smaku.

Amerykańskie specjały przygotowałyśmy My –  3 blogerki kulinarne – Ola – różowa (https://sweetshoop.wordpress.com/), Dominika – czerwona, (http://wszystkosmakuje.blogspot.com/) i Sylwia – niebieska (http://zielonykoperek.blogspot.com/). Niezastąpiony był Darek i Asia – nasza menago 😉 Dziękujemy wszystkim za przybycie. Mamy nadzieję, że mieliście taką samą frajdę jak My.

PS- Dominiki dziękuję, za możliwość wykorzystania części twoich mistrzowskich zdjęć 😉

10

Reklamy