Internet barwny i smakowity….

ibis_logo

Od marca mam niezwykłą przyjemność uczestniczyć w projekcie „Internet barwny i smakowity”, którego uczestnikami są członkowie stowarzyszenia BARWA Bardzo Aktywna Wieś z Rafałówki.

W projekcie, jestem górnolotnie, nazwana trenerem kulinarnym. Faktycznie jednak to ja uczę się za każdym razem czegoś nowego.

Spotykamy się średnio co 2 tygodnie w Rafałówce. Każde spotkanie rozpoczynamy od kawy i przepysznego domowego ciasta. Jak wiadomo nie od dziś kawa jest nieodłącznym elementem damskich spotkań.

Następnie wspólnie gotujemy. Powstało już 6 fantastycznych potraw („takich, żeby były smaczne, tanie i żeby chłop zjadł”-p. Jola), m.in: sałatka ziemniaczana, krem z pomidorów, koperty z ciasta francuskiego czy pierogi w dwóch odsłonach. Przed nami jeszcze 3 spotkania i 3 wyśmienite potrawy!

warsztaty_barwaWspólne gotowanie kończymy „mini-biesiadą”, czyli zjedzeniem przygotowanych potraw.

Uczymy się również fotografii kulinarnej, kompozycji przestrzeni oraz tego jak smakowicie zaprezentować danie. Zdjęcia wrzucane są na blog kulinarny i zapewniam, że każde kojne jest coraz lepsze (rośnie mi konkurencja!).

Panie i Panowie (tak, tak w projekcie jest 2 panów) nie tylko gotują, ale tez „zaznajamiają się” z Internetem. Uczą się administrować stronę internetową stowarzyszenia oraz blog kulinarny.

W ramach warsztatów kulinarnych powstają też krótkie, instruktażowe filmu z przygotowywanej potrawy. Filmy do tej pory zrealizowane oraz przyszłe znajdują się tutaj.

Obcowanie z członkami stowarzyszenia BARWA uświadamiają mi, że kulinarnie znajduje się w żłobku 😉 Fajnie jest jednak, gdy 2 pokolenia mogą wymienić doświadczenia, nauczyć się „swoich specjalności” oraz napić się dobrej kawy!

Reklamy