Babeczki wielkanocą przybrane

Za oknem śnieżyca, mróz, bałwan zagląda przez okno, A ja już jestem w wielkanocnym nastroju. Kurczowo trzymam się myśli, że to już wiosna i innej wersji nie przyjmuję. Pogodnymi dekoracjami warto rozweselić swoich domowników i przyjaciół – zarówno przy świątecznym stole jak i każdego dnia. Przecież zasługujemy na uśmiech 😉

Do wykonania babeczek wykorzystam ulubione muffiny. U mnie…kto zgadnie….czekoladowe! Tak jest! 😉 (przepis na babeczki tutaj)

Poza babeczkami potrzebujesz kilku składników i można zaczynać zabawę. Uwierzcie to ogromna przyjemność, a rozdziawiona buzia ze zdumienia sąsiadki…bezcenna!

Zatem wszyscy do wielkanocnych babeczek!

zbiorowe_wielkanoc1Zagościł u mnie baranek, kurczaczek i całe rzesze pisanek. Do wykonania tych osobników poza muffinką potrzebujesz ulubiony krem (na bazie mascarpone i serka kanapkowego) lub bitej śmietany, rozpuszczoną czekoladę. 

babeczko_kurczak„Kurczaczkowa babeczka” jest obsypana wiórkami kokosowymi (zachęcam do zabarwienia ich na żółto), ja zrobię tak następnym razem).  Kolorowe akcenty do czekoladowe groszki w polewie. Można też śmiało wykorzystać masę cukrową lub marcepan. babeczka_pomarajajo  babeczki_niebieskiejajaDo wykonania takich dekoracji  „jajecznych” potrzebujesz formę do wyciskania z motywem wielkanocnym. Do foremek wlej rozpuszczoną, białą czekoladę zabarwioną barwnikami (trzeba skorzystać z barwników do czekolady, barwniki do ciast nie nadają się). Po ok 2 godzinach, gdy czekolada zastygnie „wyciśnij”  ozdoby jak kostki lodu. Wysiłek niewielki a efekt….kolorowy;-)

babeczk_baranek„Baranek” należy do moich ulubieńców. Wełna to krem wyciskany dużą, gwiazdkową tylką. Głowa to pralinka w formie jajeczka, ale równie dobrze sprawdzi się migdał w czekoladzie lub m&m z orzechem ziemnym. Uszy to groszek czekoladowy również. Oczy, noc i usta (czy baranki mają usta???? chyba nie?) to inwencja twórcza z wykorzystaniem kremu i czekolady. Udana czy nie, musicie przyznać, że dzieło jest urocze;-)

babeczk_jajkoczekolNa końcu propozycja „pisankowa”. Tutaj ozdobą są „kupne” pralinki w kształcie jajek, ale jak w przypadku „babeczki barankowej” można wykorzystać migdały lub kolorowe duże m&m-sy.

Zachęcam do poświęcenia tym stworzeniom kilku chwil a rozbawią każdego i uświetnią wielkanocny czas.

Reklamy